Pot atasa biletul de iesire din spital la Instiintarea angajatorului cu privire la sarcina?




  MariaI
Pot atasa la Instiintarea angajatorului cu privire la sarcina biletul de iesire din spital pe care este specificat starea de graviditate?
1 raspuns la aceasta intrebare
  Ana Maria Popa
Conform Art. 3 din OUG 96/2003, salariata gravida are obligatia de a se prezenta la medicul de familie pentru eliberarea unui document medical care sa ii ateste starea.

Acest document se va anexa la instiintarea angajatorului cu privire la starea de graviditate.

Ti-a fost util acest raspuns?


Discutii pe aceeasi tema

Aici se discuta despre:
Instiintarea angajatorului
Pe aceasta tema s-au postat:
14 intrebari si 23 raspunsuri
Distribuie

Citeste articolul
Instiintarea angajatorului
Pentru a putea de beneficia de prevederile OUG 96/2003, Publicat in Monitorul Oficial, Partea I nr. 750 din 27/10/2003 privind protectia maternitatii ...
Calculator indemnizatie maternitate
 

Fii la curent cu noutatile!

Aboneaza-te la newsletter

Aboneaza-te la newsletterul nostru pentru a primi cele mai noi informatii despre drepturile gravidelor si ale mamelor.

Adresa ta de email:



 
Acasa   |   Drepturile gravidelor si ale mamelor   |   Consiliere   |   Documente   |   Legislatie   |   Stiri   |   Intrebari frecvente   |   Parteneri   |   Termeni si conditii   |    top
Copyright © www.drepturile-gravidelor.ro
  • User
  • Parola
  • Nu ai cont?